Samoobrona 2016

STOP PRZEMOCY ! – Edycja 2016 – GOPS Siechnice

W ramach realizacji kampanii społecznej STOP Przemocy, Widzisz – Reaguj, Doświadczasz – Sięgnij po Pomoc, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy ze Stowarzyszeniem Koliber zorganizował KURS Samoobrony dla Kobiet.

 

W ramach Kursu uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych i teoretycznych  oraz przećwiczenia około 50 technik samoobrony.  Na kursie samoobrony kobiety uczyły się samoobrony na podstawie zaaranżowanych sytuacji.  Oczywiście czym innym jest realny napad na ulicy, a czym innym ćwiczenia na macie na sali gimnastycznej, ale niektórzy instruktorzy starali się egzaminować swoje kursantki w najróżniejszych sytuacjach.

Celem kursu było zapoznanie uczestników z podstawowymi technikami stosowanymi w samoobronie. Opanowanie podstawowych umiejętności w kontekście samoobrony,  podniesienie prawdopodobieństwa poradzenia sobie w trudnych sytuacjach, w których często napastnik przewyższa nas masą, wzrostem i siła. W ramach zajęć realizowane były zajęcia praktyczne polegające na ćwiczeniu podstawowych technik obronnych stosowanych w samoobronie jak i zajęcia teoretyczne dotyczące prawnych aspektów samoobrony. W trakcie trwania kursu uczestnicy mieli także szansę poprawić własną sprawność fizyczną, dzięki czemu podnoszą własną szansę na uniknięcie kontrowersji w sytuacji konfliktowej.

 

 

Galeria ze zdjęciami z Kursu Samoobrony

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH EDYCJACH !