Siatkówka

Zajęcia z siatkówki będą prowadzone przez Fundację siatkówki. 

Kolejne informacje już  wkrótce.

 


Zajęcia będą się odbywać w WTORKI i CZWARTKI w godzinach 13:45 – 14:45 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr. 1  (ul. Szkolna 4),  Zajęcia prowadzone są w formie odpłatnej .

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy poniżej.

Zapraszamy!


Piłka siatkowa to dyscyplina sportowa, która stała się już niemalże sportem narodowym w Polsce. Można to dostrzec zarówno na meczach siatkówki, gdzie trybuny są wypełnione niemal do pełna, ale również na miejskich boiskach, gdzie coraz więcej zwolenników tej formy aktywności fizycznej zbiera się, aby samemu zagrać. Przyjemność jaką daje ta dyscyplina sportowa jest bezdyskusyjna.

Regularna gra w siatkówka to nie tylko przyjemność, ale i zauważalna korzyść dla zdrowia. Świetnie wpływa ona na cały aparat ruchowy człowieka, chroniąc go od zastania się stawów. Z tego też względu, jest to bardzo efektywna metoda na wysmuklenie i wyciągnięcie sylwetki. Ciało dużo lepiej się prezentuje. Siatkówka to dyscyplina, która zwiększa ogólną wydolność organizmu, koordynację ruchową oraz kondycję. Również krótkie przerwy między punktami są atutem, który pozwala odetchnąć i zmobilizować siły przed kolejnym. Także i ilość wydzielanych endorfin nie jest tu bez znaczenia, gdyż to właśnie z tego powodu odczuwamy radość z gry. Należy również wspomnieć o jeszcze innej zalecie tej dyscypliny, czyli integracji z innymi zawodnikami, co ma niezwykle pozytywny wpływ na procesy socjalizacyjne grających.

Ogromną zaletą siatkówki jest również nieskomplikowany sprzęt i niewielkie. Jest to także forma aktywności fizycznej, która pozwala na dość dowolną modyfikację przepisów. Możemy zmieniać wysokość siatki, wielkość boiska bądź też zwiększać – zmniejszać ilość zawodników w drużynie czy liczbę punktów potrzebnych do zwycięstwa w secie. Dzięki temu, swobodnie mogą w nią grać osoby o różnym stopniu umiejętności.

Siatkówka to więc sport łączący ze sobą przyjemne z pożytecznym.